Letní tábor Nesměň 2021

Zástupci Ministerstva zdravotnictví a České rady dětí a mládeže se shodli na podmínkách účasti dětí na letních táborech

Vytvořeno: 16. 6. 2021 Poslední aktualizace: 16. 6. 2021

Děti s PCR testem se nebudou muset v průběhu pobytového letního tábora přetestovat, a to i v případě, že s nimi ve stejný turnus pojedou děti s antigenním testem nebo samotestem. PCR test musí být maximálně 7 dní starý, stejně jako je dnes vyžadováno při vstupu do všech služeb i na akce. Shodli se na tom hlavní hygienička ČR Pavla Svrčinová a předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček.

Přetestování dětí v rámci letních táborů, které trvají déle než týden, bude po sedmi dnech nutné pouze u dětí, které před odjezdem na tábor podstoupily antigenní test nebo samotest na místě. Děti, které na tábor odjedou s PCR testem starým nanejvýš 7 dní, se testování v průběhu tábora netýká. Tato podmínka platí bez ohledu na to, zdali jsou v jedné skupině děti s různými typy testů. „Hledali jsme kompromis, který umožní zachovat potřebnou úroveň ochrany dětí před případnou nákazou koronavirem a současně umožní hladký nástup na akci a její hladký průběh. Skutečně jsme se snažili táborníkům vyjít maximálně vstříc, ale ochrana zdraví dětí je pro nás zcela nepřekročitelná podmínka. Jsem ráda, že jsme s panem předsedou Sedláčkem našli střední cestu, která vyhovuje oběma stranám,“ vysvětlila hlavní hygienička ČR Pavla Svrčinová.

Domluvené podmínky považujeme za funkční kompromis, který je pro rodiče i organizátory zvládnutelný. Budeme doporučovat všem rodičům, aby s dětmi před odjezdem zašli na PCR test, protože pak odpadne povinnost přetestování v průběhu tábora. Nicméně chápeme, že některé děti PCR test třeba nestihnou, organizátoři tak budou připraveni tuto část dětí na místě otestovat,“ uvedl předseda Rady dětí a mládeže Aleš Sedláček s tím, že pro přetestování organizátoři využijí samotesty nebo pozvou mobilní odběrový tým.

Upravené mimořádné opatření podle dosaženého kompromisu předloží ministerstvo vládě na jejím dalším jednání v pondělí 21. června.

Před nástupem na letní tábor mají povinnost děti splnit jednu z podmínek OTN (očkování-test-nemoc):

  • 22 dnů po první dávce očkování (certifikát stažený z portálu ocko.uzis.cz)
  • PCR test starý max. 7 dní
  • Potvrzení o prodělané nemoci, platí max. 180 dnů
  • Antigenní test starý max. 3 dny (přetestování 7. den tábora)
  • Samotest provedený na místě (přetestování 7. den tábora)
  • Potvrzení o testu ze školy, případně čestné prohlášení (přetestování 7. den tábora)

https://www.mzcr.cz/tiskove-centrum-mz/zastupci-ministerstva-zdravotnictvi-a-ceske-rady-deti-a-mladeze-se-shodli-na-podminkach-ucasti-deti-na-letnich-taborech/?fbclid=IwAR2u2m9SSd9IOsN1uH1jeikfqLdc95ojrkmT_UARn3PjWZ_6bMz3CVbnmf4

Velmi se za vzniklou situaci omlouvám. Jistě to netěší ani nás, ani Vás, ale nedá se nic dělat. Jen společnými silami vše zvládneme. Kdybyste k tomuto potřebovali cokoliv dovysvětlit či osobně probrat, zavolejte mi prosím na tel. 777 113 433, rád si s Vámi o tom pohovořím a společně najdeme nejlepší řešení.  Miroslav Jetel Mareš – náčelník tábora  

Odysseus, ithackýkrál, si na cestě domů po skončení Trojské války, ve které se vyznamenal svou chytrostí a statečností, rozhněvá boha moří Poseidóna a ten se rozhodne znemožnit mu návrat. Odysseus zažívá na své cestě různá dobrodružství a útrapy. Od trójských břehů původně vyplouvá dvanáct lodí, bohužel jim osud nepřeje a cesta je tedy zdlouhavá a namáhavá, a proto se Odysseus potlouká po moři celých deset let…

Drazí obyvatelé Ithaky, 
já Odysseus, syn hrdiny Laerta a matky Antikleii, ithacký král, už 10 let dobývám spolu s ostatními řeckými městskými státy Tróju, ale zatím marně. Město je velice dobře opevněné a trójští válečníci jsou velice stateční a udatní bojovníci. Přes hradby se nám nedaří proniknout. Proto Vás vřele žádám, abyste mi k městu Tróje vyrazili na pomoc. Dorazte 17. 7. 2021 před brány Tróje. Všechny Vás očekávám.               
Váš král Odysseus

Informace o táboře
Přihláška na tábor (spuštěna 6.1.2021)

Dokumenty před odjezdem:

Pravidla letní tábor Nesměň 2021

Zdravotní způsobilost

Čestné prohlášení

Určení osoby způsobilé

Souhlas/nesouhlas zdravotní péče

Doporučené vybavení

Autor příspěvku: mareskk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..