Letní zálesácký tábor Nesměň 2020

S napětím jsme očekávali rozhodnutí vlády ohledně konání letních táborů a ano, i letos můžeme tábor uskutečnit   Bude třeba hodně věcí, které jsme léta dělali nějakým způsobem, letos dělat zcela jinak, abychom zajistili bezpečnost a ochranu zdraví Vašich dětí. Nebojte se, program to neovlivní, připravíme vše tak, aby si děti tábor společně užily. Například zrušíme expedici a návštěvní den, více budeme s dětmi pracovat po oddílech, děti nesmí do kuchyně a stravovat se budou též po oddílech, musíme vyčlenit více WC pro ošetřovnu, kuchyň atd. musíme přidělat na WC omyvatelná prkénka, zajistit mytí rukou v teplé vodě, udělat místo pro ručníky dětí, změnit čestné prohlášení rodičů a spoustu dalších drobností. Ale zvládli jsme horší věci a tak nevidíme důvod, proč se tím nechat odradit od organizace tábora. Nemějte strach. Vše zvládneme a o Vaše děti se dobře postaráme, ostatně činíme tak již 30 let!!!

Pára…

Víte, že člověk využívá páru teprve velmi krátkou dobu? Pouhých 200 let, ne víc. „V páře je síla.“ uvědomil si před několika lety francouzský vynálezce Denis Papin. Na jeho myšlenky navázala celá řada světových vynálezců se svými objevy a patenty.

Vydejme se proto s Královskou společností po stopách těchto vynálezců a shromážděme jejich převratné objevy, které společně představíme na největší vědecké výstavě všech dob Expo v nově vybudovaném Křišťálovém paláci v Londýně, ve Velké Británii.

Termín: od 11. 7. 2020 do 25. 7. 2020 Prosíme, přivezte nám děti na tábor a podívejte se, kde děti budou trávit část svých prázdnin.

Jedna z mnoha referencí:

Krásný dobrý den, pane Mareši, velmi Vám děkujeme za zaslání zdařilých fotek a videí z letního tábora.
Vždy se velmi ráda potěším s momentkami z plně nabitých dnů plných objevů, her, vzdělání i příjemného odpočinku. Děti si letos užily opravdu nezapomenutelné chvíle, doprovázené navíc nevyzpytatelným počasím. Je fajn, že jste to všichni s úsměvem, i vzhledem k epidemiologické situaci, přežili 🙂 Ráda bych poděkovala za naprosto skvělý, lidský a ojedinělý přístup k vedení celého tábora, kam se každoročně dcera velmi ráda vrací.Přeji příjemnou a klidnou dobu adventní, pevné zdraví a do dalšího roku spoustu úžasných nápadů na trávení volného času se zvídavými dětmi.S pozdravem,
Petra Nováková

Kompletní fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/Ffk47mcmhVcNgb5y8