IV. Program pro rodiny s dětmi

Vstup pouze s platnou vstupenkou. Bezplatné vstupenky lze rezervovat na www.cbsystem.cz. Vyzvednout je lze pouze v Turistickém informačním centru na nám. Přemysla Otakara II. č. 2. České Budějovice.

Prodej bezplatných vstupenek bude zahájen od 31. 5. 2021

1. Putování historií pro rodiny s dětmi „Řemesla a trhy v historii Českých Budějovic“ – Mgr. Ladislav Švadlena 

Délka 60 minut. Kapacita 35 osob. Sraz na radničním nádvoří. Vycházka v 10:15 a 14:00 hod. Tužky a papír s sebou!!!

Ti, kteří se vydají na prohlídky pro rodiče s dětmi se dozví mnohé o historii řemesel a trhů na území města Českých Budějovic, a to od jeho založení až po doby nedávno minulé. Budou jim přiblížena řemesla, která zde byla v různých dobách provozována. Dozví se například proč vznikaly cechy, kde se konaly městské trhy a co se na nich dalo koupit. Během prohlídky budou účastnici plnit také připravené úkoly.

2. Komentované vyhlídkové plavby po Malši s Vojtěchem Lannou mladším

Plavby vždy v 9:00 / 10:00 / 11:00 / 13:00 / 14:00 / 15:00 / 16:00 Délka 45 minut, kapacita 15 osob. Sraz před Kavárnou VLNNA, Sokolský ostrov. Přijďte dříve a zkraťte si čas u dobré kávy a zákusku před vyplutím.

České Budějovice svou polohou při soutoku řek Vltavy a Malše přímo vybízejí pozvat Vás k poznávání města netradičně a pohodově z vodní hladiny. Během komentované vyhlídkové plavby po řece Malši se od loďmistra Vojtěcha Lanny mladšího dozvíte mnohé zajímavosti o městě, stavbě lodí, splavnění řek, o rodu Lannů i cechu vorařů a plavců. Patnáctimístná loď sv. Rozálie vyplouvá každou celou hodinu. Téma plavby bude vždy přizpůsobeno věku skupiny. Zažijete město jinak. Z vodní hladiny.

3. Pohádka „Povídání o pejskovi a kočičce“ – Hřiště BosoNoha, nebo v případě deště Divadlo U Kapličky

Délka 60 minut. Kapacita 45 osob. Začátek ve 15:00 hod. Městský park BosoNoha.cz, Jiráskovo nábřeží 1, v případě deště Divadlo U Kapličky, Husova 45.

Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, která potěšila již několik generací čtenářů. Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dnešních dětí. Autorův
laskavý humor, kterým si bere na mušku drobné dětské nectnosti, jeho vcítění do dětského myšlení a krásný vroucný jazyk tvoří tuto milou knížku nesmrtelnou. Do podoby hravého divadelního představení s živými herci toto literární dílo převedla Marešova divadelní společnost. Pestrá scéna, veselé kostýmy, líbivé písničky a spolupráce s dětským divákem jsou zárukou kvalitního představení.

4. Experiment aneb plnou parou vpřed! – Parostrojní řemesla

Délka 60 minut. Vstup volný bez nutnosti rezervace vstupenky. Park před Vodárenskou věží nebo v případě deště vodojem tamtéž. Vždy v 10:00 / 12:00 / 14:00 / 16:00.

V parčíku pod Vodárenskou věží, můžeme několikrát denně shlédnout úžasnou show nazvanou „Parostrojní řemesla.“ Noblesní program, který upoutá pozornost mistrovskými modely historických manufakturních
a průmyslových provozů jako je například: parní mlýn, kovárna, elektro generátor Františka Křižíka, parní pila, strojírna Emila Škody. Vše poháněno originál starožitnými parními strojky. Uvidíte i Newcomenův
historický parní stroj co čerpal vodu z dolů – jako náhrada za namáhavé
ruční vytahování vody přes rumpály a vědra. V kostýmu velkoprůmyslníka Vás se svou unikátní sbírkou funkčních strojů poháněných parou seznámí její nadšený majitel Míla Vaváček. Show je zapsaná v české knize rekordů a kuriozit.

Autor příspěvku: mareskk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..